Fakt, że konferencja J and Beyond odbyła się w tym roku w Krakowie było to wystarczającym argumentem aby się tam pojawić. Dopisek „beyond” sprawił, że poza tematami związanymi z Joomla! konferencja pełna jest tematów związanych z web developmentem i stoi na naprawdę wysokim poziomie merytorycznym jeśli chodzi o główne sesje.

Poniżej można znaleźć moje slajdy poświęcone najważniejszym zaletom Joomla! jakie wykorzystuje w codziennej pracy – nadpisywaniu widoków oraz modułów, sprytnego wykorzystania danych w formacie JSON, JLayouts i wiele wiele innych.

Pełny zapis prezentacji w formacie wideo można znaleźć na oficjalnym kanale J and Beyond na Youtube dostępnym tutaj → https://www.youtube.com/user/jandbeyondev/videos

Z prezentacji których miałem okazję wysłuchać polecam szczególnie „Why fast matters” przedstawioną przez Harrego Robertsa, znanego jako @csswizardry oraz „Crack that password!” gdzie Davide Tampellini pokazał nie tyle sposoby łamania haseł co kreatywne źródła pozyskiwania słów do metod słownikowych. Obydwie prelekcje można znaleźć na wspomnianym kanale youtube.

Na ogromny plus zasługuje sposób organizacji prezentacji – pomimo 4 równoległych ścieżek żadna z nich nie była szczególnie wyróżniona. Podczas tzw. „keynotes” nie odbywały się pozostałe prelekcje co pozwoliło skupić całość publiki na głównej sali a zięki podzieleniu bloków na sesje tematyczne, takie jak development, marketing, integrator można było łatwo podjąć decyzje którą salę wybrać.

w dniu .

Category
Back to top